Μεγάλη νίκη για τη νεοφώτιστη Λαμία μέσα στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα που παραπαίει.
Με 3-1 επικράτησαν εύκολα οι Λαμιώτες αφού μόλις στο 25΄ βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 με γκολ των Όμο στο 6΄ από εκτέλεση κόρνερ και του Πίτι στο 25΄με σουτ σε αντεπίθεση.
Ο Αστέρας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν κατάφερε κάτι ενώ στο 45΄ η Λαμία είχε και δοκάρι με τον Βασιλαντωνόπουλο και μπορούσε να κάνει το 3-0.
Δοκάρι είχε και ο Αστέρας σε κεφαλιά του Καλτσά στο 11΄.
Στο β΄ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, οι γηπεδούχοι δεν κατόρθωσαν να μειώσουν και η Λαμία αντίθετα έκανε το 3-0 με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον στο 80"
Οι Τριπολιτσιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν στα τελευταία λεπτά να πετύχουν το γκολ της τιμής με κεφαλιά του νεαρού Πασαλίδη.