Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ – ΧΑΝΙΑ 1-2

Η Παναχαϊκή έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στην πρώτη τριάδα του 1ου ομίλου της Football League παρουσιάστηκε αδιάφορη στο εντός έδρας ματς κόντρα στα Χανιά.

Οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν και στο 27′ ο Κοντέων με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Καραγιαννίδη άνοιξε το σκορ. Οι παίκτες του Σπανού κατάφεραν να ισοφαρίσουν 10 λεπτά αργότερα με δυνατό σουτ του Μαρουκάκοι, όμως τα Χανιά δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Στο 56′ ο Καραγιάννης με πλασέ έγραψε το τελικό 1-2, χαρίζοντας μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Χούσας με απευθείας κόκκινη για τους Αχαιούς, ενώ λίγο αργότερα κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) αντίκρισε και ο Κάργας.